Ostrzeżenie dotyczące witryny startup-sequence.pl

Ta wiadomość trafia do wszystkich potencjalnie zainteresowanych.

Serwis startup-sequence.pl był od dłuższego czasu nieaktywny, a z grudniem 2016 roku domena pod której adresem się znajdował nie została przedłużona. Została ona automatycznie przechwycona przez serwis przechwytujący domeny co jest naturalną koleją rzeczy w takiej sytuacji.

Ostatnio pojawiła się jednak pod starym adresem kopia oryginalnego serwisu z którą nie mam nic wspólnego i nie wiadomo mi nic na temat tego kto to uczynił. Dlatego muszę was wszystkich ostrzec, gdybyście przypadkiem ponownie zbłądzili pod ten adres i próbowali się zalogować. Formularze logowania nie działają ale nie ma pewności czy ktoś nie zapisuje informacji tam wprowadzanych.

Z tego co udaje mi się stwierdzić nie doszło do żadnego włamania, wasze maile ani hasła nie wyciekły (hasła i tak są przechowywane w WordPressie w formie zaszyfrowanej), a to co widać jest to tylko statyczna, niepełna kopia strony. Nie wiem natomiast w jaki sposób wykonano tę kopię, bo musiało to zostać zrobione zanim domena wygasła. Nie znane są również intencje osoby, która tę kopię zamieściła dlatego ostrzegam wszystkich przed korzystaniem z niej, próbami rejestrowania się, logowania, odzyskiwania haseł itp.

W tej chwili jedyna modyfikacja jaką zauważyłem to dopisek ‘nasi partnerzy’ na samym dole witryny, którego nigdy nie było. Możliwe, że ktoś zacznie tam zamieszczać linki, bądź reklamy. Albo usiłować zbierać adresy mailowe. Ale to tylko przypuszczenia.

Natomiast oryginalna zawartość serwisu została zarchiwizowana i dzięki uprzejmości kolegów z http://scena.ppa.pl zamieszczona pod adresem http://startup-sequence.ppa.pl/.

Jeśli znacie kogoś kto może być potencjalnie zainteresowany tą wiadomością to proszę o jej przekazanie.

grogon

UPDATE 2017-02-06: Sprawcą naruszenia praw autorskich (nie tylko moich ale wszystkich autorów tekstów oraz komentarzy) okazała się firma pozycjonerska z Białegostoku (dzięki dla Slayera za podrzucenie pomocnych informacji), która oczywiście już zaczęła wsadzać spamerskie linki do stopki (stan witryny na 2017-02-16 9:00) . Po krótkiej wymianie mailowej i przedstawieniu sytuacji, chyba jednak poszli po rozum do głowy i na chwilę obecną witryna została zdjęta. Mam nadzieję, że permanentnie.

W związku z powyższym jeśli ktoś ma na swoich stronach/blogach linki do starej domeny to prosiłbym w miarę możliwości o ich usunięcie lub przekierowanie na http://startup-sequence.ppa.pl/ by spamerom nie ułatwiać roboty. Dzięki.